Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Otázky k dávkám ionizujícího záření 03.01.2021 19:04:40
Dobrý den, je mi 31 let a z důvodu častých bolestí hlavy a bolesti za okem mi bylo poprvé uděláno CT mozku. Předtím jsem za život absolvovala ještě 3x klasický obyčejný rentgen dutin z důvodu potřebné punkce a rentgen nosu kvůli zlomenině. Můj dotaz směřuje k CT mozku. Ve zprávě je psáno pouze CT mozku nativ DLP 567,92. Nález přiměřený, v pořádku. Mám teď ale velký strach z dávky ionizujícího záření, které jsem mohla tímto obdržet a z budoucích zdravotních následků. Obecně se uvádí CT hlavy Cca 1-2 mSv, ale nerozumím tomu, zda to je myšleno na jeden snímek nebo zda jedno CT hlavy obsahuje snímků více a tedy hodnoty za každý snímek se sčítají? Nebo je obecně považována celkem ze všech snímků na jedno CT hlavy průměrná hodnota cca 2mSv? Byla jsem u vyšetření rozrušená, tak si nemohu úplně uvědomit, kolikrát nade mnou sonda projela, ale mám pocit, ze minimálně jednou nahoru+dolů, a aspoň 1x zleva doprava. Možná píšu nesmysly, omlouvám se, nejsem si úplně vědoma, jak to bylo. A ještě se chci zeptat, mezi skenováním jsem ucítila 1x jakoby vůni ozonu nebo něčeho podobného, je to možné? Děkuji předem za odpověď.
(Vložil(a): VS)