Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Bederní páteř 08.03.2011 16:46:27
Dobrý den, byl jsem na rtg bederní páteře (2 snímky). Na internetu jsem zjistil, že vstupní povrchová kerma pro PA projekci je 10 mGy ale pro boční je to až 30 mGy! Pokud tomu dobře rozumím, tak boční símek bederní páteře pro mě znamenal zátěž z přírodního pozadí za 10 let! Jsem z toho docela v šoku. Doufám, že mou neznalsotí věci si to špatně interpretuji a vy mě jako odborníci vyvedete z omylu. Je tomu tak? Co je to ona kerma? A jsou dávky z rtg bederní páteře skutečně mnohonásobně vyšší než z přír. pozdaí?
(Vložil(a): Mgr. Matoušek)
Dopadová dávka, kterou zmiňujete u snímků bederní páteře je jinou veličinou než je dávka, ve které je vyjádřeno přírodní pozadí. Pokud bychom vyjádřili radiační zátěž ze snímků bederní páteře právě v efektivní dávce, byla by tato dávka mnohem menší (např. 1 mSv).


(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)